WizjaTele.pl

Temat: złe odpalanie na benzynie po pracy na LPG-czy to nie czasem wynik złego montażu? proszę o opinię znających ten tem-DZĘKUJĘ :)
Ja bym jeszcze obstawił (co miałem w poprzednim aucie) brak etyliny w układzie zasilania paliwem. Mam w nim (ford escort 1,4i) instalację gazową i jakiś mądry "inżtalator" podłączył to tak że jak się przełącza na junkersa to wyłącza pompę paliwową. Objawy takie same jak u Ciebie.

Źródło: forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=61963Temat: Junkers NOVATHERM ZW 20 KE pomóżcie
Witam,
przejrzałam forum i niestety nie znalazłam niczego podobnego do problemu który się mi przytrafił. Na samym początku chce zaznaczyć, że jeżeli chodzi o znajomość kotłów gazowych moja wiedza jest bardzo mała. Posiadam piec Junkers (taki jak w tytule) ma on już 10 lat i co roku jest czyszczony przez serwis przez cały ten czas działał bez zarzutów. Problem pojawił się ostatnio tzn.
- woda na c.o. i c.w.u. w przeciągu nie całej minuty osiąga temp. 80*
- kocioł zaczyna trząść
- kocioł sam się wyłącza lecz nie włącza się kontrolna dioda sygnalizująca awarie
- pomimo wyłączenia kotła temp. rośnie jeszcze do 90* a następnie bardzo powoli spada
- przy przełączeniu kotła na sezon letni czyli tylko na c.w.u. włącza się samoistnie mimo, że woda nie jest pobierana

Serwisant z Junkersa wymienił zawór trój-drogowy bo twierdził, że to dlatego tak się dzieje. Oprócz tego poczyścił wszystkie filtry ale niestety nic nie pomogło. Polecił kupić nowy kocioł bo sam nie wie co może być. Może być to np. płyta główna lub to że kocioł ma 10 lat.

Będę bardzo wdzięczna za szybkie odpowiedzi bo zima się zbliża a w domu zimno.
Pozdrawiam
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1454447.html


Temat: Junkers 250-5 - wyłącza gaz po kilku sekundach
Mam problem z tym piecykiem otóż po wyłączeniu ciepłej wody piecyk nadal grzeje przez kilka sekund i potem się wyłącza. Rozebrałem zespół wodny wyczyściłem wszystko nasmarowałem ale problem nie zniknął. Wiem że jest to niebezpieczne dla nagrzewnicy bo może sie rozszczelnic. Piecyk zapala normalnie. Proszę o porade. Ps membrama wygląda ok iglice nasmarowałem i lekko chodzą.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1310905.html


Temat: Junkers ZWE 24, płyty osłaniające blok grzewczy
skoro nie wiadomo (albo jest to scisle tajna tajemnicą servisu Junkers) jak podłączyć regulator On/Off aby współpracował z wejsciem analogowym, mam kolejne pytanie:

Piec Junkers ZWE 24 -2KP wymaga regulatora z wyjscem analogowym <3 ... 21 VDC>. Skoro nie mogę nigdzie takiego kupić to czy mozna wykozystać zwykły regulator On/Off (z wyjsciem przekaznikowym) aby sterował (załączał i wyłączał) tylko i wyłacznie pompą CO.
Czy taki układ ma sens?, czyli gdy temp. w pokoju równa zadanej to pompa sie wyłącza pociąga to za sobą bardzo szybki wzrost temp. na piecu ( bo nie ma krążenia wody ) i piec się wyłącza i z drugiej strony gdy temp. na piecu nizsza niz zadana to zawór otwiera gaz, piec sie zapala grzeje wodę która szybko ( bo pompa stoi) osiąga wymaganą temp i zawór gazu zamyka się.
Czy moze taka regulacja nie ma sensu ?
Jak to jest zrobione w piecach Junkers gdzie na listwie zaciskowej Lr, Ls jest zworka po której usunięciu mozna tam podłączyć styki regulatora ?

Dziekuję z góry za pomoc
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1416574.html


Temat: VAILLANT boiler automatyczny, nie daje iskry do podgrzania
Ok. Pomysł podłączenia samych baterii nie jest dobry więc skasowałem ten opis.
Natomiast czy ten pomysł jest aż taki zły? Większość producentów w tym JUNKERS nie stosuje takich dodatkowych zabezpieczeń bo nie ma elektrozaworu na gazie.
Do usterki zespołu wodnego może dojść w każdej marce ale VAILLANT z zamontowanym STB się wyłączy a inne urządzenia nie. Dlatego trzeba stosować STB bo jest to dodatkowe i bardzo dobre zabezpieczenie.

Więc, przy zablokowaniu trzpienia na talerzu zespołu membrany w pozycji przepływu wody tzn. trzpień od wody wypycha trzpień przepustnicy gazu i gaz się pali, po zakręcaniu wody powinny się cofnąć oba trzpienie i gaz powinien się wyłączyć. A co gdy trzpień jest zablokowany? Gaz się pali a woda nie leci - taki scenariusz jest możliwy i inni producenci produkują w takim wypadku urządzenia bez zabezpieczeń. Vaillant w takim przypadku poprzez przyrost temp. zadziała STB i zamknie dopływ gazu. Więc jest możliwość dodatkowego zabezpieczenia za niewielką kasę, to warto takie STB zamontować, choć inni producenci nie mają możliwości przeciwdziałać takiej sytuacji.

Opis jako wybuch czy bomba piszę dla klientów, bo takie nazewnictwo trafia do wyobraźni, ale koledzy serwisanci wiedza o co chodzi.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1676059.html


Temat: Junkers WRP275-1KB - gaśnie po czym zapala się ponownie
Przy kontroli działania czujnika spalin należy: 1-zakryć wypływ spalin np. przykrywka, talerzyk, kawałek blachy..,2-otworzyć dla bezpieczeństwa okno, 3-ustawić moc gazu na max. Terma tego typu najczęciej wyłącza się po ok. 90-120 sekundach. Dopuszczalny czas zadziałania czujnika braku ciągu dla podgrzewaczy gazowych wprowadzonych do obrotu przed 1 maja 2004 roku wynosi od 30 do 300 sekund wg.PN-87/M-40301 dotyczy to modelu Junkers WRP275-1KB. Po kontroli należy przewietrzyć pomieszczenie - badanie powinien przeprowadzać serwisant.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1690512.html


Temat: piec junkers wrp250-8kg - brak iskry
Więc zacznę od tego że piec sie nie włączał ,przeczytałem te forum... przeczyściłem wszystko turbinę pomierzyłem jakie daje napięcie. Wszystko w porządku iskry jak nie było tak nie było mrugała czerwona lampka tylko w piecu...Teraz najdziwniejsze czy ktoś sie spotkał nie wiem jak to nazwać.. (rozładowanym sterownikiem pieca )wiem głupie pytanie ale doszedłem do tego jak uruchomić piec ...wiec dziwny objaw sterownik sie chyba wiesza lub nie wiem co wystarczy z niego odpiąć.... kostkę z kablami wyłączyć piec na 0 ... i teraz najlepsze.// wziąść iskrownik do kuchni gazowej...... przyłozyć do sterownika tam gdzie jest kostka na kable.... ...potraktować te druciki .. iskra iskrownika... żeby iskra po nich przeskakiwała... i wkładam kostkę spowrotem do sterownika włączam piecyk działa może tak działać parę dni z znowu brak iskry.... trzeba znowu ściągnąć obudowę wyłączyć piecyk iskrownik ,,,i znowu przejechać po nożykach w kostce. wiec moje pytanie brzmi co jest ne tak z tym sterownikiem nowy jest drogi...i czemu po wzbudzeniu go małym napięciem z iskrownika piecyk działa normalnie .wiec dlatego nasuwa mi sie pytanie o rozładowanym sterowniku .. choć ma przecież hydrogenerator czyli turbinkę
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1568319.html


Temat: Jak utrzymać bezobsługowo min.8 st.w domu

Jeżeli w chałupie jest gaz, to tak jak koledzy radzili, ogrzewanie gazowe (mam Junkersa plus regulator pokojowy, ustawiasz na 8 stopni i zapominasz ), jakiekolwiek inne rozwiązania nie będą tańsze, solar, wiatrak i inne w życiu się nie zwrócą w porównaniu z gazowym (licząc w cenach na dziś i jeszcze ładnych parę lat). Założę się , że nic innego, poniżej 20-30tys. nie wymyślisz, ogrzewając gazem utrzymasz temperaturę 8 stopni za 100-150 zł miesięcznie lub mniej.


Ja właśnie taką kwotę myślę na przeznaczyć(20-30tyś).Gaz odpada -zbyt niebezpieczny.Bez nadzoru nie zdecyduje się na ogrzewanie gazowe.Co do innych metod to tak,sąsiad mógłby zaglądnąc od czasu do czasu.Chciałbym tylko wiedzieć jakiej mocy muszę mieć te wiatraki lub solary,aby utrzymać te 8st. w domu.Może ktoś wie to z praktyki?

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:


Ale kolega pisze że jestwyłączony prąda teraz bez prądu nic nie pójdzie nawet połączenie Solar+ wiatrak może niezdać egzaninu. Bo jak będzie słońce to może wiatru nie być lub odwrotnie. a zimą tak najczęściej jest.
jak niema prądu to i gazowe ogrzewanie niewiele da.
No chyba ze to właściciel wyłącza prąd jak wyjeżdza z domku.


No i właśnie po to stosuje się dwa systemy,jak jest słońce a nie ma wiatru,to pracują solary i odwrotnie,jak nie ma słońca to jest wiatrak.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1582026.html


Temat: ulatniający się gaz ziemny z piecyka Junkers WRP 11b
jestem w pracy, ale wydaje mi się, że króciec był z jasnej blachy... aluminium? W dodatku na końcu był powyginany w harmonijkę, tak aby mógł wejść w rurę wychodzącą z Junkersa. Podobno może być tutaj jakaś niewielka nieszczelność. W końcu ten króciec ma już z 38 lat (tyle liczy sobie wieżowiec). W dodatku trzy lata temu malowałem łazienkę. Od tamtej pory naokoło króćca pojawiła się czarna sadza (? - w każdym razie coś czarnego, dającego się zdrapać do białej farby, aczkolwiek nie tak łatwo) , więc faktycznie nieszczelność jakaś występuje.... pytanie tylko, czy to jest powód wyłączania się piecyka?

Załóżmy hipotetycznie, że jest jakaś nieszczelność przy króćcu. Niewielka ilość spalin wydostaje się po 5-7 minutach korzystania z prysznica i wraca do piecyka. Piecyk zaczyna puszczać gaz ziemny i czujnik wypływu gazu wyłącza piecyk. Przez ten czas czujnik czadu nie reaguje. Jestem laikiem w tych sprawach, więc nie wiem czy to ma sens?

Niestety nie wiem jak mógłbym zlokalizować przeciek, ale gdyby to była jakaś uszczelka to chyba czujnik zadziałał by wcześniej niż dopiero po 5-7 minutach pracy?Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1659236.html


Temat: Kocioł Cerasmart ZWB7-26A23 wybuchowo zapala
Odpowiedź już Pan dostał. Skoro dalsze wypowiedzi zostały usunięte, a pańska została, to należy ją z powrotem dokleić, lub usunąć pozostawione pańskie insynuacje i pytania na poziomie dyletanta.

---------
15 Maj 2009 19:49 Re: Kocioł Cerasmart ZWB7-26A23 wybuchowo zapala Odpowiedz z cytatem

akwedukt napisał:
Nadal nie uzyskałem odpowiedzi od SG jak za pomocą młotka i przecinaka nastawić palnik kondensatu.


Po pierwsze na drunowate pytania nie odpowiadam, bo szkoda czasu.

akwedukt napisał:
Być może na waszych szkoleniach będzie to do zrealizowania


Od dawna pisze Pan idiotyzmy o System Gaz i szkaluje nasz wizerunek na tym portalu. Pańskie komentarze są na poziomie zawodówki.

akwedukt napisał:
Co do numeru telefonu,jeśli klijent ma kocioł gwarancyjny to jaki miałem podać numer 997.


Lepiej poświęć Pan swój czas na zasady pisowni ...-> "klijent", aż oczy bolą Smile no chyba, że dyslektyk, dysgraf i dyzmuł w jednej osobie Smile

Dodano po 49 [minuty]:

Odpowiem, bo gość z nickiem akwedukt jest namolny:

Przygotowanie do pracy. Nastawa, przestawienie, wyłączenie - nastawa palnika.
Dyletantom z serwisu panie akwedukt i niedouczonym osobom z branży polecam lekturę instrukcji technicznych De Dietrich i Junkers Bosch:

http://www.dedietrich.com.pl/manuals.php?f_view=1&f_id=117

http://www.kominki-co.pl/downloads/instrukcje/cerapur-zsbr-zwbr-3-5-25a.pdf

Instrukcje są ogólnodostępne, więc proszę nie pisać o jakiś specjalnej wiedzy serwisanta z Junkers Bosch, by nastawić palnik w kotle kondensacyjnym. A ten bełkot o przecinaku jest po prostu osłabiający.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1298907.html


Temat: spadek ciśnienia ciepłej wody
Witajcie,

przepraszam jeśli temat jest popularny, szukałem jakiejś informacji i nie znalazłem.
Otóż w mieszkaniu które wynajmujemy (studenty;)) woda jest ogrzewana junkersem gazowym. I oto co się dzieje: są w sumie trzy krany: w kuchni, w łazience umywalka i w łazience wanna/prysznic.

Kuchenny kran w ogóle nie odpala bojlera (zawsze leci zimna woda, chyba że ktoś w łazience będzie puszczał akurat ciepłą przez jakiś czas), ale to nie problem.

W umywalce woda ciepła jest, chociaż jeśli junkers zostanie odpalony, potem woda na chwilę zakręcona (płomień zgaśnie), to żeby znowu go odpalić, trzeba poczekać aż poleci całkiem zimna woda, i wtedy jeszcze raz (zakręcić/odkręcić). To też nie jest problem ale piszę, żebyście wiedzieli jak najwięcej
(Tak w ogóle to też często trzeba 'pomóc' bojlerowi się odpalić dmuchając w płomień ten mały)

Teraz problem właściwy: kran przy wannie szaleje. Parę tygodni temu sytuacja była taka że ciepła woda leciała, ale jak się nie odkręciło jej wystarczająco mocno, to po jakimś czasie lekko spadało ciśnienie i bojler gasł. Pamiętam też, że można było odkręcić ciepłą wodę w umywalce, wtedy w wannie też była ciepła cały czas.

Teraz za to problem się trochę zrobił większy, bo praktycznie ciśnienie jak się odkręci ciepłą wodę jest tylko wtedy, kiedy ta woda jest zimna. Kiedy bojler ją ogrzeje chociaż trochę, ciśnienie od razu drastycznie spada, aż do poziomu kiedy woda w ogóle nie leci. Wcześniej było tak, że leciała ciurkiem gorąca woda i jak się dokręciło zimnej to było znośnie, teraz już kaput, właściwie nie ma tak że leci ciepła woda.
Dopiero jak będzie odkręcona długo długo, to zaczyna lecieć znów zimna, ciśnienie się zwiększa, bojler się zapala (jak się wyłączy ciepłą wodę i włączy z powrotem, ewentualnie podmucha w płomień), wtedy przez chwilę leci lekko cieplejsza woda, ciśnienie spada i tak w kółko...

Jeśli to ma znaczenie, to przy wannie są dwa kurki (ciepła/zimna), a w umywalce jeden ten taki śmieszny


Co robić? Czy ewentualna naprawa dużo będzie kosztować, czy w grę wchodzi tylko wymiana bojlera czy czegoś innego?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Łukasz
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1602070.html